भूकम्पको क्षतिको विवरण प्राप्त, यस्तो छ- [घा’इतेको संख्या सहित]

समाचार

काठमाडौं । लमजुङको मर्स्याङदी गाउँपालिका, भुलभुले केन्द्र बनाएर गएको ५.८ म्याग्निच्युडको भूकम्पले १२ वटा घरमा क्ष’ति पुगेको छ ।आज विहान ५ बजेर ४२ मिनेटमा गएको भूकम्प मध्य र पश्चिम नेपालका अधिकांश महशुस गरिएको थियो ।

भूकम्पले १२ वट घरमा क्षति पु¥याएको र अहिलेसम्म ४ जना घा’इते भएको जानकारी आएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।एकाविहानै भूकम्पको ठू’लै कम्पन आएपछि लमजुङ र आसपासका जिल्लाका बासिन्दा घर बाहिर नि’स्किएका थिए ।

यससँगै सोही स्थानमा केन्द्र बनाएर विहान ८ बजेपछिको समयमा थप दुई पराकम्प महशुस गरिएको छ । विहान ८ बजेर १६ मिनेटमा ४ म्याग्निच्युड र ८ बजेर २६ मिनेटमा ५.३ म्याग्निच्युडका दुई पराकम्प मापन गरिएको राष्ट्रिय भूकम्प मापन तथा अनुसन्धान केन्द्रको वेवसाइटमा उल्लेख गरिएको छ ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय लमजुङ डिएसपी गंगा थापाका अनुसार भुकम्पबाट अहिलेसम्म ४ जना घा’इते भएका छन् ।घा’इते हुनेमा मर्स्याङ्दी गाउँपालिकाका ४० वर्षीया उमा गुरुङ र ८३ वर्षीया खवकुमारी पाण्डे छन् । ‘बाँकी २ जनाको भने परिचय खुलेको छैन,’

डीएसपी थापाले भने, ‘यो प्रारम्भिक जानकारीमात्रै हो क्ष’ति अझै बढ्न सक्छ ।’ लमजुङका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत जगदीश मिश्रले बिहानै भूकम्पको ठूलो धक्का महसुस गर्दा जिल्लाबासीहरु आ’त्तिएको मिश्रले बताए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *