अक्सिजन लेभल कम भएपछि पिपलको रुखमुनी बसे कोरोना संक्रमित, भने- निक्कै सहज महसुस भयो

स्वास्थ्य खबर

अन्धविश्वासका कारण उत्तर प्रदेशको शाहजहाँपुरस्थित बहादुरगन्ज क्षेत्रका कोरोना संक्रमितहरु पिपलको रुखमुनि बस्न पुगेका छन् । कोरोना पोजेटिभ घोषणा भएका दुुई परिवारका झन्डै आधा दर्जन संक्रमित पर्याप्त अक्सिजनका लागि भन्दै पिपलको रुखमुनी बसेका हुन् ।

‘मलाई सास लिन स’मस्या भइरहेको थियो र अक्सिजनको कुनै सहारा थिएन । पिपलको रुखले अक्सिजन दिन्छ भन्ने थाहा पाएपछि मेरो परिवार यही आएर बसेको छ,’ उर्मिला नामकी एक महिलाले भनिन् । भारतीय जनता पार्टीका विधायक रोशनलाल बर्माले यस इ’लाकामा पुगेर मानिसहरुसँग भेटघाट गरेका छन् ।

Ads by AdMana.net
उनले शनिबार जिल्ला अधिकारीहरुलाई फोन गरेर अस्पतालमा बि’रामीलाई स्थानान्तरण गर्न निर्देशन दिएका छन् । यद्यपी, पिपलको रुखमुनी निकै राम्रो महसुस गरेकाले अस्पतालमा सिफ्ट हुन मन नलागेको उर्मिलाले बताइन् । उनको परिवारका एक सदस्यले भने, ‘ हामीलाई पिपलले अधिकतम अक्सिजन दिन्छ भनिएको थियो ।

किनकी कुनै विकल्प बाँकी थिएन, त्यसैले मैले आफ्नी काकीलाई यहाँ लिएर आएँ र स’मस्या धेरै ठिक भयो । मानिसहरुले के भन्छन् भनेर हामीलाई मतलब छैन ।’यसैबीच लखनऊका चिकित्सा विशेषज्ञले यसलाई शारिरीक नभएर मा’नसिक प्र’भाव भनेका छन् । वहिन किङ जर्ज मे’डिकल युनिभर्सिटीका ती डाक्टरले भने, ‘यहाँ सम्भवत ताजा हावा छ, जसले मानिसलाई सा’स लिन सहयोग गर्छ ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *