अक्सिजन कमिका कारण ‘डिजे म्याक्स’ राम महेश रानाको निधन

कोरोना अपडेट(कोभिड -१९)

धनगढी । धनगढीका ‘डिजे म्याक्स’को अक्सिजन कमिका कारण निधन भएको छ । धनगढी ३ चटकपुरका डिजे म्याक्स राम महेश रानाको अक्सिजन कमिका कारण सेती प्रादेशिक अस्पतालमा ज्यान गुमाउन परेको हो । बिहीबार सेती प्रादेशिक अस्पतालमा भर्ना भएका उनको श्वासप्रश्वासमा समस्या देखिएको थियो ।

चेकजाँचका क्रममा निमोनिया देखियो र पिसिआर रिपोर्टमा कोभिड नेगेटिभ देखिएको थियो । काठमाडौँ लग्नको लागि तयारी भएपनि काठमाडौँको अस्पतालमा सैया (बेड)नभएर र सेती प्रादेशिक अस्पतालमै अक्सिजनको सपोर्टमार्फत उपचार भइरेको थियो । शुक्रवार उपचारकै क्रममा उनको मृत्युको हो । डिजे म्याक्स राना धनगढीकै प्रख्यात एक कुशल साउन्ड व्यवसायी थिए।

त्यस्तै , जिल्लमा कोरोना रोकथामका लागि खटिएका चिकित्सक र स्वास्थ्यकर्मी सङ्क्रमित हुन थालेका छन् । कोरोनाको दोस्रो लहरसँगै जिल्लाका अस्पतालहरुमा कार्यरत चिकित्सक, नर्स, स्वास्थ्यकर्मी र कर्मचारी गरी ८६ जना सङ्क्रमित भएको स्वास्थ्य कार्यालय चितवनले जनाएको छ ।

कार्यालयका जनस्वास्थ्य अधिकृत गीताञ्जली ढकालका अनुसार भरतपुर अस्पतालमा २२, चितवन मेडीकल कलेजमा २२, पुरानो मेडीकल कलेजमा १९, विपी कोइराला मेमोरियल क्यान्सर अस्पतालका १६ जना रहेका छन् । यस्तै बघौडा अस्पताल माडी, राप्ती अस्पताल भण्डारा, बकुलहर अस्पताल रत्ननगर, कालिका नगर अस्पताल लगायतका अस्पतालका चिकित्सक, स्वास्थ्यकर्मी ७ जना सङ्क्रमित भएको उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँका अनुसार सङ्क्रमित चिकित्सक र स्वास्थ्यकर्मी अहिले अइसोलेसनमा रहेका छन् । उनीहरु मध्ये कतिपय सन्चो भएर घर फर्की सकेका छन् । कार्यालयका अनुसार जिल्लामा कोरोना रोग नियन्त्रणमा खटिएका प्रहरी प्रमुखसमेतलाई सङ्क्रमण देखिएको छ ।

जिल्लामा वैशाखमा मात्रै दुई हजार ८० जनामा सङ्क्रमण देखिएको छ जस मध्ये १७ जनाको मृत्यु भई सकेको कार्यालयको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ । जिल्लामा हाल औसत दैनिक सात जना सङक्रमितको मृत्यु भएको छ । ती मध्ये अधिकांश बाहिरि जिल्लाका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *