सावधान ! बाग्लुङ र स्याङ्जामा चट्याङका कारण २ जनाको मृ`त्यु, हावाहुरी र वर्षा हुने

मौसम

काठमाडौं । शुक्रवार विहानै देखि मुलुकका विभिन्न स्थानमा हावा हुरीसँगै परेको चट्याङ परेको छ । चट्याङका कारण दुईजनाको मृत्यु भएको छ । बिहिबार राति परेको चट्याङका कारण एकजना घाइते भएका छन् । ठूलो वर्षा नभएका कारण तुँवालेले छोपेको काठमाडौ उपत्यका लगायत मुलु`कका विभिन्न स्थानमा वर्षा हुने सम्भावना रहेको अनुमान गरिएको छ । केही स्थानमा विहान देखि हावा`हुरी र वर्षा समेत सुरु भएको छ ।

बाग्लुङ र स्याङ्जामा चट्याङ`का कारण २ जनाको मृ`त्यु भएको छ भने एक जना घाइे`त भएकी छन् । बाग्लुङको ताराखोला गाउँपालिका–२ सिले बस्ने ४५ वर्षीय खिमलाल कँडेलको मृत्यु भएको छ । त्यस्तै, स्याङ्जाको फेदीखोला–५ बायाँ फड्के बस्ने ३९ वर्षीय ईश्वरी लामिछानेको पनि मृत्यु भएको गण्डकी प्रदेश प्रहरी कार्यालयका प्रवक्ता (एसएसपी) मोहन पोखरेलले बताए । बाग्लुङको ताराखोला गाउँपालिका–३ रातमाटा घर भएकी ४५ वर्षीय कृष्ण कुमारी कार्की घाइते भएकी छिन् । उनको अवस्था सामान्य छ ।

गोठमा भैंसी दुहुन जाँदै गर्दा चट्या`ङले खिमलालको मृत्यु भएको हो । चट्याङको झड्का लागेर घाइते भएकी ईश्वरीको गण्डकी अस्पताल पोखरामा उपचारको क्रममा मृत्यु भएको बताइएको छ । चट्याङ लागेर पर्वतको जलजला–८ लुप्राङमा १ भैसी, १ गोरु र दुईवटा बाख्रा म रे का छन् ।

हाल देशमा स्थानीय वायु र पश्चिमी न्युन चापीय रेखाको प्रभाव रहेको छ। देशको पहाडी भू(भागमा आंशिक देखि सामान्य बादल र बाँकी भू९भागमा आंशिक बादल रहेको अवस्था छ । शुक्रबार प्रदेश १ र सुदूरपश्चिम प्रदेश लगायत अन्य प्रदेशका पहाडी भू(भागमा आंशिक देखि सामान्य बदली रही बाँकी भू९भागमा आंशिक बदली रहनेछ। प्रदेश १ र सुदूरपश्चिम प्रदेशका लगायत अन्य प्रदेशका पहाडी भू९भागहरुका थोरै स्थानमा मेघगर्जन, चट्याङ र हावाहुरी सहित हल्का वर्षाको सम्भावना रहेको छ।

शनिबार देशका धेरैजसो स्थानहरुमा आंशिक देखि सामान्य बदली रहनेछ। देशका पहाडी भू९भागका थोरै स्थानहरुमा र तराईका एक दुई स्थानमा मेघगर्जन, चट्याङ र हावाहुरीसहित हल्का वर्षाको सम्भावना रहेको छ ।

आइतबार देशको पहाडी भू९भागमा आंशिक देखि सामान्य बदली रही बाँकी भू९भागमा आंशिक बदली रहनेछ। देशका पहाडी भू९भागका थोरै स्थानहरुमा मेघगर्जन, चट्याङसहित हल्का वर्षाको सम्भावना रहेको छ । काठमाडौँ उपत्यकामा विहीबार राति भीषण हावाहरी चलेको छ । राति करिव ९ बजेपछि हावाहुरी चलेको हो । file photo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *