आमाले छुँदा हाँसेको यो बच्चाको भिडियो भयो भाइरल (हेर्नुहोस् भिडियो)

भिडियो

आमा भनेको शब्द हो जसले सबैलाई भावनाहरूले भर्दछ। नेपाली शब्दकोश मा आमा लाई जननी,माता,महतारी ,जन्मदिने स्त्री का पर्यायका रूपमा अर्थाइएको छ ।आमा पक्कै पनि सबैको जीवनमा सबै भन्दा महत्त्वपूर्ण व्यक्ति हुन्। आमाको बच्चाको लागि पक्कै पनि कुनै कुराको तुलना गर्न सकिँदैन। उनको माफीको स्तर अपरिवर्तनीय छ।

एउटी आमा कुनै पनि गल्तीलाई क्षमा गर्न सक्षम छ। आमा सबैको जीवनमा सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण महिला हुन्। एउटी आमाले आफ्नो बच्चाको लागि खुसीको त्याग गर्छिन्। अरू कसैले पनि आफ्ना बच्चाहरूको लागि आमाले जस्तै हेरचाह गर्न सक्दैनन्।

भनिन्छ जन्मिने बितिकै बच्चाले आफ्नी आमा लाई चिन्दछ । त्यस्तै एउटा भिडियोमा आफ्नी आमाले गालामा स्पर्श गर्दा बच्चाको मीठो हासोँ देख्न सकिन्छ ।। यो सामग्री संग सम्बन्धित भिडियो यो आर्टिकलको मुनि रहेको छ ।

अर्को पनी बालबालिका सम्बन्धी समाचार ..

झुटो बोल्ने मानिस कसैलाई मन पर्दैनन् । झुट बोल्नेहरुको कुरामा विश्वास गर्न धेरैले असहज मान्दछन् । त्यसैले हरकोहि मानिस अरुले झुट नबोलुन् भन्ने चाहना राख्दछन् ।झन् अभिभावकहरु आफ्नो बच्चाले झुट नबोलोस् भन्ने चाहान्छन् । तर एक अनुसन्धान अनुसार सानो उमेरमा झुटो बोल्ने बच्चा ठूलो भएपछि बौद्धिक हुने बताइएको छ । वाल स्ट्रिट जर्नलमा प्रकाशन भएको एक शोधका अनुसार झुट बोल्ने बालबालिका पछि गएर वौद्धिक हुने बताइएको छ ।

निभर्सिटी अफ टोनोन्टोका मनोविज्ञानका प्राध्यापक काङ ली नेतृत्वक प्राध्यापकहरुले गरेको एक अनुसन्धानले यस्तो देखाएको हो ।अध्ययन अनुसार सानै उमेरमा झुट बोल्ने बच्चाहरु पछि गएर उच्च बौद्धिक क्षमताका हुने देखाएको छ । अर्थात सानो उमेरमा झुट बोल्ने बच्चा कालान्तरमा टाठो र बुद्धिमान् हुन्छन् ।बच्चाहरु आफ्नो गल्ती लुकाउन, नगरेको होमवर्क गरेको वा अह्राएको काम गरेको भन्ने लगा’यतका झुट बोल्दा यसले उनीहरुको बौद्धिक विकास हुने देखाएको हो ।

यसरी झुट बोल्ने बच्चा’हरुमा आत्मविश्वास, बौल्ने क्षमता, मस्तिष्कको विकास, र अरुको मन’साय बुझ्ने लगा’यतका कुरामा विकाश हुने गर्दछ । तर झुट बोल्न जान्ने बच्चाहरुलाई ९ बर्षको उमेरपछि भने सत्य बोल्न सिकाउनु पर्ने अनुसन्धा’नमा देखाइएको छ ।९ बर्षपछिको उमेरमा सिकेका अधिका’शं कुराहरु उनीहरुको मष्तिकमा लामो सम’य रहने र त्यसैलाई बानीको रुपमा परिणत गर्दछन् ।

तसर्थ ९ बर्षभन्दा कम उमे’रमा बच्चाले झुटो बोले त्यसमा आपत्ती मानिहाल्नु पर्दैन । तर त्यसपछि भने बच्चा’लाई उच्च निगरानिमा राख्दै उसलाई साचो बोल्न सिकाउनु पर्छ ।अझ कतिपय अवस्था’मा बच्चाले झुट बोले’को जानेर पनि त्यसलाई मान्नु भने हुदैन । तर सानातिना झुट बोले’का छन् त्यसलाई ठुलो बिषय बनाउनु भने हुदैन ।

माथिको सामग्री संग सम्बन्धित भिडियो हेर्नुहोस् ….आमाले छुँदा हाँसेको यो बच्चाको भिडियोो…..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *