अमेरिकन आइडलका उपविजेता दिवेश पोख्रेल ‘अर्थर ग’न’को नेपाली म्युजिक भिडियो सार्वजनिक… भिडियो

भिडियो

काठमाडौं – अमेरिकन आइडलका उपविजेता दिवेश पोख्रेल ‘अर्थर ग’न’को नेपाली म्युजिक भिडियो सार्वजनिक भएको छ ।दिवेशको सुमधुर स्वरमा ‘कागबेनी’ नामक म्युजिक भिडियो बिहिबार युट्युबमा सार्वजनिक भएको हो । गीतमा शब्द पनि उनकै रहेको छ ।

उनले सन् २०१८ मा ‘ग्रहण’ नामक पहिलो एल्बम ल्याएका थिए। त्यसपछि उनले ‘खोज’ नामको एल्बम पनि ल्याएका थिए । गतवर्ष भएको अमेरिकन आइडलको १८औँ शृंखलादेखि दिवेशले जजहरुको मन जित्दै आएका थिए। दिवेशको जन्म नेपालको काठमाडौमा भएको थियो भने उनी हाल ५ वर्ष देखि अमेरिकाको के’न्सासमा आफ्नो परिवारका साथ बस्दै आएका छन्।

ग’नले सन् २०१४बाट आफ्नो गायन कार्यकालको सुरुवात गरेका थिए भने उनले सन् २०१८ मा ग्र’हण नामक एक साङ्गीतिक सङ्गालो पनि जारी गरेका थिए जसमा ८ नेपाली गीतहरू समावेश छन्। सन् २०१९ मा उनको खोज नामक साङ्गीतिक सङ्गालो सार्वजनिक भएको थियो ।

सानैदेखि गीत गाउन र सुन्न मन पराउने पोखरेलले कलिलो उमेरमानै गीतार बजाउन सिकिसकेका थिए भने उनलाई सबैभन्दा पहिला उनकी आमाले गीतार ल्याइदिएकी थिइन्। उनले पछि रेडियो र दू’रदर्शनमा हेरेर र सुनेर गीत गाउन सिकेका थिए। उनको परिवारले वि.स २०६५ सालमा नेपालबाट अमेरिको केन्सासमा ब’साइँसराइ गरेको थियो ।

त्यस समयमा उनी मात्र ११ वर्षका थिए तर उनी आफ्नो परिवार ब’साइँसराइ गरेको ६ वर्ष पछि मात्र अमेरिकामा ब’साइँसराइ गरेका थिए। उनी पछि अमेरिकामा ब’साइँसराइ गरेपछि त्यहाँका स्थानीय स’म्मेलन तथा च’मेनागृहहरूमा साङ्गीतिक प्रस्तुति दिने गरेका थिए भने उनले त्यस समयमा पनि उनका केही गीतहरू कै’द गर्न सफल भएका थिए।

उनले आफ्नो सङ्गीत कार्यकाललाई वि. स २०७० देखि नि’खार्दै लगेका थिए। उनले अमेरिका स्थित वि’च्टा केन्सासको एक उच्च विद्यालय मार्फत स्नातक गरेका थिए। उनले पछि अङ्ग्रेजी सङ्गीतका केही वि’धाहरूको अध्ययन तथा प्रशिक्षण लिएका थिए। उनले आफूलाई पन पर्ने कलाकार तथा प्रभावित व्यक्तित्वको रूपमा निक ड्र्या’क, बु’क्का ह्वाइट, जोन मार्टिन, हाउलिन उल्स, जोन लि हु’कर र रोबर्ट जो’नसनलाई लिने गरेका छन्।

ग’नले सन् २०१९ मा अमेरिकी वास्तविक गायन कार्यक्रम अमेरिकन आइडलका लागि अनलाइन नाम दर्ता गराएका थिए भने उनलाई सोही वर्ष सेप्टेम्बर ४ का दिन अमेरिका स्थित के’न्सासको अमेरिकन आइडलमा १८औँ संस्करणका लागि प्रस्तुति दिन बोलाइएको थियो जुन से’ञ्चुरी दोस्रो प्रस्तुति कला केन्द्रमा सम्पन्न भएको थियो। ग’न नेपालबाट अमेरिकन आइडलमा पुग्ने पहिला नेपाली हुन्। उनका चार दिदीबहिनीहरू छन्।भिडियो

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *