डा. केसीका मागले नेकपा देखि कांग्रेस सम्म भूइचालो, भ्रष्टको दाग लाग्ने भएपछि भी.भी.आई.पी को भागा भाग

अन्य खबरहरु

काठमाडौ । डाक्टर गोविन्द केसीको मागले अहिले सरकार मात्र हैन प्रति`पक्ष समेत र उनीहरु सँगको साँठ गाँठमा रहेका विचौलीहरु समेत झस्किने मागले सबैमा भूकम्प आएको छ । कांग्रेसले बोकेको भनिएका डा. केसीले देउवा देखि माधबकुमार नेपाल सम्मको पसिना छुटाए पछि अहिले भागाभाग भएको छ ।

डाक्टर केसी र सरकारी पक्षका प्रतिनिधि बीच चलिरहेको वार्तामा केसी पक्षले राखेको मागले सबैको भागाभाग भएको हो । केसीका माग लिखित रुपमा बुँदागत ढंगले आएपछि सरकारी वार्ता टोलीका संयोजक एवं शिक्षा मन्त्रा`लयका सचिव गोपीनाथ मैनाली वार्ता चलिर`हेका बेला माथील्लो नेतृत्वसँग छलफल गर्ने भन्दै अचानक बाहिरिए ।

डा केसी पक्षले राखेका मागबारे माथिल्लो तहसँग छलफल गर्ने भन्दै वार्ता चलिरहेका बेला उनी बाहिरिएपछि अहिलेको माहोल भागाभागको जस्तो अवस्था छ । त्यहाँबाट डा. केसी पक्ष पनि बैठक स्थलबाट बाहिरिएको थियो। डा. केसी पक्षले बालुवाटार जग्गा काण्ड, वाइडबडी, सेक्युरिटी प्रेस, यती, ओम्नी समूहको औषधि खरिदलगायत भ्रष्टाचार काण्डका दोषी र तिनलाई उन्मुक्ति दिने अख्तियारका बहालवाला र पूर्वपदाधिकारीलाई कारबाही गर्नुपर्ने अडान राखेको छ।

उक्त माग र दुई पक्षबीच भएका छलफल एवम् वार्ताका प्रारम्भिक मस्यौदाका विषयमा प्रधान`मन्त्री केपी ओलीसँग छलफल गर्न सरकारी पक्ष बालुवाटार पुगेको छ। त्यो रिपोटिङ अहिले सत्तापक्षका नेता र विपक्षी नेताहरुसम्म पुगेको छ । जो जो बालुवाटार जग्गा काण्ड, वाइडबडी, सेक्युरिटी प्रेस, यती, ओम्नी समूहको औषधि खरिदलगायत भ्रष्टाचार काण्डमा जोडिएका छन् । उनीहरुको पसिना छुटेको छ । लहरो तान्दा पहरो ढल्ने भो भन्दै अहिले सबैको भागाभाग भइरहेको बताईनछ ।

डा. केसीले कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमबीबीएसलगायत कार्यक्रम सञ्चालन र स्नातकोत्तर तहको अनुमति तत्काल प्रदान गरिनुपर्ने माग अघि सारेका छन्। गेटा मेडिकल कलेज र राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा पठनपाठन सुरु गर्न पनि उनको माग गरेका छन् । त्यस्तै प्रदेश २ र गण्डकी प्रदेश तथा डोटी–डडेलधुरा, उदयपुर र इलाम–पाँचथरमा सरकारी मेडिकल कलेज तथा अस्पताल सञ्चा`लनको प्रक्रिया तुरुन्त अघि बढाउनुपर्ने लगायत माग वार्ता टोलीले प्राथमिकताका साथ राखेको थियो।

त्यस्तै डा. केसीसँग २०७५ साउन १० गते भएको सम्झौता अनुसार चिकित्सा शिक्षा ऐनमा संशोधन गर्नुपर्ने उनीहरूको माग छ। त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानमा वरिष्ठता मिचेर भएको नियुक्ति सच्याउनुपर्ने, विश्वविद्यालय, का`उन्सिल र प्रतिष्ठानमा नि`ष्पक्ष र पारदर्शी ढंगले पदाधिकारी नियुक्तिको कानुनी व्यवस्था गर्नुपर्नेलगायत माग छन्।बुधबार सरकारले शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयका सचिव गोपीनाथ मैनालीको नेतृत्वमा तीन सदस्यीय समिति गठन गरेको थियो। समितिमा स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका सहसचिव डा. गुणराज लोहनी र चिकित्सा शिक्षा आयोगका निर्देशक दिलिप शर्मा सदस्य छन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *