टिकटकबाट १ अर्ब ३० करोड नेपाली कमाई, यी हुन् सबैभन्दा धेरै कमाउने व्यक्ति [ सूचीसहित ]

समाचार

काठमाडौ । जसरी संसार अधिक डिजिटल रूपमा जोडिएको छ र सोशल मिडिया युवा पुस्ताहरुमा प्रभुत्व जम्न थालेको देखिन्छ ।कम उमेरमा नै यसको प्रयोगबाट मानिसहरुले करोडौ कमाउन थालेका छन् । पछिल्लो समयको चर्चित भिडियो एप टिकटकबाट मानिसहरुले करोडौ कमाइरहेका छन् ।

उनीहरु भाग्यशाली र प्रतिभाशाली बन्दै सफलतापूर्वक लाखौं डलर कमाउन सक्षम भएका छन् ।सामाजिक मिडिया च्यानल टिकटक विशेष गरी लोकप्रिय र प्रसिद्धि मात्र हैन भाग्य खुलाउने माध्यम समेत बनेको छ । यसमा आफ्नो कला प्रस्तुत गरेर लाखौ कमाइरहेका छन् ।

टिकटक सामाजिक मिडिया च्यानलबाट केही दिनमा नै मानिसहरुले लाखौँ कमाईरहेका छन् । यहाँ टिकटकबाट धेरै कमाउने १० धनी प्रभावशालीहरुका बारेमा लेख्दैछौ ।

जोश रिचर्ड्स : १.५ मिलियन डलर ( १७ करोड ७२ लाख)
फोर्ब्सका अनुसार मात्र १९ वर्षीय जोश रिचर्ड्सले रिबोक र हाउसपार्टी, यूट्यूब विज्ञापन राजस्व र वार्नर रेकर्ड्सको प्रायोजन सम्झौता मार्फत कम्तीमा १.५ मिलियन डलर कमाएका छन्। उनले एक प्रतिभा व्यवस्थापन कम्पनी र एक व्यापार ऊर्जा कम्पनीको स्थापना समेत गरिसकेका छन् ।

रियाज अली : २ मिलियन
मात्र १८ वर्षीय रियाज अली प्रभावशाली भारतीय इन्टरनेट सेलिब्रिटी, फेसन ब्लगर र टिकटक स्टार बनेका छन् । द इकोनॉमिक टाइम्सका अनुसार उनीसँग ४४ मिलियन भन्दा बढी टिकटक फलोअर छन् र उनीका प्रत्येक ब्रान्डेड सामग्री पोस्टको लागि करिब ३५ हजार डलर कमाउँछन्। सेलिब्रिटी नेट वर्थ अनुसार उनी २ मिलियन डलर बराबर छन्।

लोरेन ग्रे : २.६ मिलियन
१८ वर्षीया गायक लोरेन ग्रे, २०२० मा छोटो समयमा टिकटक मा सबैभन्दा धेरै पछ्याउने प्रभावशाली व्यक्ति थिए। उनी अझै पनी टिकटकमा ५४ मिलियन फलोअर्सका साथ छन्। उनले बर्गर किंग र रेवलोन जस्ता ब्रान्डहरुसँग प्रायोजक सम्झौताहरु अनुसार भिडियो पोष्ट गर्छन् । उनको २.६ मिलियन डलर कमाईन् गर्छन् ।

डिक्सी डी अमेलियो : ३ मिलियन
चार्ली डी अमेलियोकी जेठी बहिनी, डिक्सी, उमेरले मात्र २० बर्षकी छिन् । उनी टिकटकमा सफलताको शीखरमा छिन् । उनको टिकटक प्रोफाइल अनुसार ५४.९ मिलियन फलोअर्स छन् । उनकी दिदिका साथमा कपडा कम्पनी होलिस्टर र मेकअप कम्पनी मोर्फेसँग सम्झौता गरेर प्रायोजित सामाग्री पोष्ट गर्छिन् । यी सेलिब्रिटीले बार्षिक ३ मिलियन कमाइरहेकी छिन् ।

जाच किङ्ग : ३ मिलियन
३१ वर्षीय जाच किङ्गले युबट्युबको हेभलेट प्याकार्ड व्यावसायिक प्रतियोगिता २०१३ र युट्युबको नेक्स्टअप क्रिएटर प्रतियोगिताको अवार्ड समेत जितेका छन् । उनले रियालिटी शोमा प्रतिस्पर्धा गरेका छन् । सेलिब्रिटी नेट वर्थ अनुसार उनी ३ मिलियन डलर कमाई गर्छन् ।

ब्रेण्ट रिवेरा : ४ मिलियन
ब्रेण्ट रिवेरा आजको सबैभन्दा धनी टिकटक प्रभावशाली मध्ये एक हुन । उनले यूट्यूब र बेलमा सोशल मिडियाको रुपमा सफलता पाएका छन् । उनका ४० मिलियन भन्दा बढी फलोअर्स छन् । उनी बार्षिक ४ मिलियन डलर कमाउछिन् ।

बेबी एरियल : ६ मिलियन
२० वर्षीया प्रभावशाली एरियल मार्टिन नामले परिचित बेबी एरियल गायक हुन् । सेप्टेम्बर २०२१ सम्म टिकटकमा ३५ मिलियन भन्दा धेरै फलोअर्स भएका मार्टिनलाई इन्टरनेटको सबैभन्दा प्रभावशाली व्यक्ति मध्येको एक मानिन्छ । फोर्ब्सले उनलाई मनोरन्जनमा शीर्ष प्रभावशालीहरुको सूचीमा राखेको छ। मार्टिनलाई पिपल्स च्वाइस र आईहार्ट रेडियो म्यूजिक अवार्ड सहित धेरै पुरस्कारका लागि मनोनयन गरिएको छ। सेलिब्रिटी नेट वर्थ को अनुसार उनी हरेक बर्ष टिकटकबाट मात्र ६ मिलियन डलर कमाउछिन् ।

चार्ली डी अमेलियो : ८ मिलियन ( ९४ करोड ४८ लाख नेपाली)
मात्र १७ वर्षीया चार्ली डी अमेलियो प्रतिस्पर्धी डान्सरको भाइरल डान्स भिडियोका कारण पहिलो पटक टिकटकमा उदय भएकी हुन् । उनलाई चाँडै गायक बेबे रेक्शा संग नृत्य को लागि आमन्त्रित गरियो । सेलिब्रिटी नेट वर्थ को अनुसार उनको बार्षिक कमाई ८ मिलियन छ। आफ्नो ब्यापार बेच्ने साथसाथै उनले डिसेम्बर २०२० मा आफ्नो पहिलो पुस्तक अनिवार्य रूपमा चार्ली प्रकाशित गरिन्। यसले झनै चर्चामा पुर्यायो ।

एडिसन राय : ८ मिलियन ( ९४ करोड ४८ लाख नेपाली)
सेप्टेम्बर २०२१ सम्म २० बर्षीय एडिसन रायको टिकटकमा ८४ मिलियन भन्दा धेरै फलोअर्स छन्। सेलिब्रिटी नेट वर्थ अनुसार ८ मिलियन डलर हरेक बर्ष कमाउछिन् । उनले आफ्नो टिकटक क्यारियर पूरा गर्न कलेज नै छोडेको रेकर्ड छ । उनी कपडा कम्पनी एमीका लागि प्रवद्र्धन दूत बनेकी छिन् ।

बुराक ओज़्डेमिर : ११ मिलियन ( १ अर्ब ३० करोड नेपाली)
बुराक ओज़्डेमिर अद्वितीय छन् । उनी टर्कीका शेफ हुन् । उनको रेस्टुरेन्टमा बनेका खानाका भिडियो अति भाइरल छन् । उनको रेस्टुरेन्ट सेलिब्रेटी, नायक नायिकाहरु, संगीतकारहरु, एथलीटहरु, टर्कीका राष्ट्रपति लगायत सबैको हटस्पट बनेको छ । सेप्टेम्बर २०२१ सम्म करीव ६६ मिलियन फलोअर्स रहेको उनको टिकटक अहिलेसम्मकै पपुलर हो । ओज्डेमिर जीक्यू अष्ट्रेलियाको अनुमान अनुसार उनी ११ मिलियन डलरको कमाउछन् । उनी नै सबैभन्दा धनी टिकटक प्रभावशालीहरुको शीर्ष स्थानमा छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *