सुरक्षा निकायहरूमा जागिर खान शोरकिशोरीको आकर्षण, ५ हजार मागमा झण्डै १ लाख आवेदन

समाचार

राज्यका प्रमुख सुरक्षा निकायहरूमा जागिर खान इच्छुक शोरकिशोरीको आकर्षण बढेको छ ।नेपाली सेना, नेपाल प्रहरी र सशस्त्र प्रहरी बलले रिक्त दरबन्दीका लागि विभिन्न समयमा आह्वान गरेको खुला तथा समावेशी प्र’तिस्पर्धाबाट जागिरका लागि आवेदन गर्नेहरूको सङ्ख्या बढ्नुले यसको सङ्केत गर्दछ ।

नेपाल प्रहरीले केही महिनाअघि पाँच हजार २२७ जना प्रहरी जवानको माग गरेको थियो । सो पदका लागि करिब ९५ हजार आवेदन परेको छ । यसअनुसार एउटा पदका लागि १८ जनाबीच प्र’तिस्पर्धा भएको देखिन्छ ।त्यस्तै नेपाली सेनाले पनि यही १८ गतेबाट चार हजार सै’न्य (सिपाही)को माग गरेको छ ।

सै’न्यमा भर्ना हुन दरखास्त आवेदन दिन आउनेहरूको सै’निक मुख्यालयलगायत विभिन्न बाहिनी र गणहरूमा कि’शोरकिशोरीको भी’ड देखिन्छ ।सेनाले खुला तथा समावेशी प्र’तिस्पर्धाबाट जनश’क्ति आपूर्ति गर्न सैन्य (सिपाही)देखि प्राविधिक परिचारिक (नर्सिङ) हेल्थ असिस्टेन्ट, मेकानिकल्स र पुजारीलगायत चार हजार ४६१ पदका लागि दरखास्त आह्वान गरेको छ ।

सुरक्षा निकायहरूको तल्लो तहको दर्जा सै’न्य, सि’पाही तथा जवानका लागि शैक्षिक योग्यता साधारण शिक्षा (८ कक्षा उत्तीर्ण) र १८ देखि २२ वर्ष उमेर तो’किएकाले सो दर्जामा आवेदन दिनेहरूको सङ्ख्या उल्लेख्य हुने गरेको प्रहरी प्रवक्ता वसन्तबहादुर कुँवर बताउछन् ।

यस पटक सेनाले भदौ १८ र ३० गते दुई पटक गरी चार हजार ४६१ जना जनश’क्तिको माग गरेको छ । एउटा सैन्य पदका लागि १५ देखि २० जनासम्मको आवेदन पर्ने अनुमान गरिएको छ ।राज्यका अन्य सुरक्षा निकायभन्दा सेनाप्रति कि’शोरकिशोरीको आकर्षण बढेको देखिन्छ । यो समाचार गोरखापत्र दैनिकमा छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *